آدرس:

خراسان شمالی - بجنورد - پارکشهر کوچه شهید ایزدخواه

تلفن تماس:

09909811507

ایمیل:

info@yascarpet.com

قیمت فرش دستباف چقدر است؟

قیمت فرش دستباف چقدر است؟

فرش دستباف ایرانی یکی از مرغوب ترین و در عین حال گران قیمت ترین نمونه فرش ها در کل دنیا می باشد. قیمت فرش دستباف به عوامل زیادی بستگی دارد. در این مقاله به برخی از موثرترین عوامل که در نحوه قیمت گذاری فرش دستباف تاثیر می گذارند اشاره کرده ایم.

قیمت فرش دستباف چقدر است؟

قیمت فرش های دستباف ایرانی چقدر است؟ قیمت فرش دستباف چگونه محاسبه می شود؟ چرا فرش دستباف ایرانی اینقدر ارزشمند است؟ دلایل موثر در نحوه قیمت گذاری فرش دستباف ایرانی چیست؟ نشانه های فرش دستباف ایرانی اصل چیست؟ آشنایی با انواع مدل های فرش دستباف ایرانی و میزان تاثیر گذاری آن در نحوه قیمت گذاری فرش های دستباف را مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین شما را با کسب و کار بافندگی و میزان درآمد بافت فرش بیشتر آشنا می کنیم.  به طور کلی هر آنچه درباره فرش دستباف ایرانی باید بدانید را در همین مقاله به شما می گوییم.

فرش دستباف ایرانی چیست؟

قبل از هر چیز بهتر است با فرش های دستباف ایرانی بیشتر آشنا شویم. برای اینکه بدانید چرا فرش های دستباف ایرانی در این حد طرفدار دارد حتما این قسمت از مقاله را با دقت بیشتری مطالعه کنید.

قدمت فرش های دستباف ایرانی باز می گردد به سال ها پیش اما اوج شکوه و قدرت فرش دستباف ایرانی تقریبا در سال 1950 میلادی اتفاق افتاد. فرش های دستباف ایرانی که با استفاده از رنگ های کاملا طبیعی بافته می شوند از کیفیت بسیار مرغوبی برخوردار هستند. زیبایی خیره کننده فرش های دستباف هر بیننده ای را به خود محسور می کند. نقش و نگار های روی فرش های دستباف ایرانی هر کدام برای خود داستانی زیبا به همراه دارند. به همین دلیل است که این مدل فرش بسیار گران است. بافندگان قدرتمند و هنرمندی در پشت دارهای قالی نشسته اند و با عشق آثار زیبایی بر روی فرش ها خلق کرده اند.

قیمت فرش دستباف چقدر است؟

فرش دستباف ایرانی را می توان در موزه های بزرگ دنیا دید. زمانی که به گره های فرش نگاهی بیندازید خواهید دید که با چه مهارتی گره ها در  کنار هم قد علم کرده اند. پشت هر گره مهارت خارق العاده ای پنهان شده است.

قیمت فرش دستباف ایرانی چقدر است؟

قبل از هر چیز به شما بگویم که قیمت گذاشتن بر روی هنر بی معناست. هنری که با زحمت و مهارت زیادی خلق شده است. اما به طور کلی افراد زیادی هستند که با این روش درآمد خوبی را نصیب خود می کنند. افراد زیادی هستند که هنر دوست هستند و حاضرند برای به دست آوردن هنرهای زیبا و زیبایی هزینه آن را بپردازند.

قیمت فرش های دستباف ایرانی با یکدیگر متفاوت هستند. عوامل زیادی در نحوه قیمت گذاری فرش های دستباف نقش دارند. در این قسمت به برخی از عوامل موثر در نحوه قیمت گذاری فرش های دستباف اشاره شده است.

قیمت فرش دستباف ایرانی چقدر است؟

متراژ فرش دستباف:

یکی از گزینه های موثر در نحوه قیمت گذاری فرش های دستباف متراژ فرش است. فرش های دستباف در متراژها و اندازه های مختلفی در بازار عرضه می شوند. شما می توانید سایز دلخواه خود را به بافنده سفارش دهید. محدودیتی در بافت فرش های دستباف وجود ندارد. یکی از معیار های اندازه گیری قیمت فرش دستباف ایرانی همین متراژ فرش می باشد.

جنس فرش دستباف:

فرش های دستباف ایرانی جنس های متفاوتی دارند. از جمله می توان به: فرش دستباف ابریشمی، فرش های دستباف پنبه، فرش های دستباف پشم و … اشاره داشت. خوب است بدانید که فرش های دستباف از جنس پشم به شدت برای کمر درد و پا درد و درد مفاصل مفید است. علت آن هم این است که این نوع فرش ها گرم هستند و از پشم گوسفندان ساخته می شوند. بنابراین جنس فرش دستباف نیز در قیمت فرش دستباف تاثیر مستقیم دارد. هنگام سفارش و یا خرید فرش های دستباف ایرانی حتما به جنس آن ها دقت داشته باشید.

حضور فرش دستباف ایرانی در موزه های جهان

قدمت فرش دستباف:

جالب است بدانید که فرش های دستباف ایرانی از آن دسته از فرش هایی است که هر چه از سن آن بیشتر گذشته باشد قیمت بالاتری دارد. فرش های دستباف به دلیل استفاده از رنگ های طبیعی استفاده شده در بافت آن ها رنگ پریدگی ندارند. بنابراین هر چه قدمت فرش دستباف بیشتر باشد قیمت آن به مراتب بالاتر و بیشتر است.

رنگ های استفاده شده در فرش های دستباف:

رنگ ها و نقش های زیبایی که در فرش استفاده می شود تاثیر زیادی در قیمت فرش دارند. به عنوان مثال برخی از نقوش خاص هستند و هر کسی نمی تواند آن را ببافد. در چنین شرایطی به بافندگان حرفه ای نیاز است. همچنین زمان بیشتری جهت بافت نیاز خواهند داشت. به همین دلیل است که می گویند رنگ و نقش فرش های دستباف ایرانی تاثیر مستقیمی بر نحوه قیمت گذاری بر روی فرش های دستباف ایرانی دارد. پس تعجب نکنید زمانی که دو فرش دستباف را می بینید با یک سایز و از یک جنس اما با قیمت هایی کاملا متفاوت!

بافنده و میزان مهارت وی در بافت فرش:

برخی از مدل هایی از فرش که نیاز به مهارت و تخصص خاصی دارد تنها از عهده تعداد اندکی از بافندگان برمی آید بنابراین این کار تخصصی است و هزینه بیشتری را با خود به همراه دارد. نقش بافنده در کیفیت کار تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل برخی بافندگان بسته میزان مهارتی که دارند دستمزدهای بیشتری را می گیرند.

فرش پر نقش و نگار ایرانی

کلام آخر درباره قیمت فرش دستباف

در نهایت باید به شما بگوییم که در انتخاب فرش دستباف دقت و تمرکز بیشتری به خرج دهید. حتما از اصل بودن فرش دستباف ایرانی اطمینان حاصل کنید. با توجه به نیازی که دارید فرش مورد نظر خود را سفارش دهید. حتما از شرکت های معتبر برای خرید فرش دستباف ایرانی کمک بخواهید. یکی از سرشناس ترین شرکت های ارائه دهنده فرش های نفیس دستباف ایرانی شرکت فرش یاس می باشد. این شرکت با داشتن بافندگان حرفه ای که گاها خودش وظیفه آموزش آن ها را به عهده داشته است فرش های دستباف ایرانی را با قیمتی بسیاری مناسب در اختیار مشتریان و دوستداران هنر و زیبایی می گذارد. شما می توانید با اطمینان خاطر فرش دستباف مورد نیاز خود را از طریق سایت yascarpet.com درخواست دهید و از کیفیت کار و قیمت ارائه خدمات آن اطمینان داشته باشید. شرکت فرش یاس یکی از شرکت های معروف در عرصه فرش دستباف ایرانی است.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


آخرین مقالات

درباره یاس

درباره یاس

شناخت فرش اصل و تقلبی

شناخت فرش اصل و تقلبی

قیمت فرش دستباف چقدر است؟

قیمت فرش دستباف چقدر است؟

درباره ما

شرکت تولیدی فرش یاس از سال۹۳شروع به تولید تابلو فرش و فرش و گلیم و قالیچه ابریشم دو رو میباشد شرکت یاس از آموزش بافنده شروع میکند و کارهای دستمزدی در اختیار بافنده ها قرار میدهد و دارای۵۰تا بافنده تابلو فرش و گلیم و قالیچه ابریشم دو رو میباشد انواع تابلو فرشهای سفارشی چهره و منظره و قرانی و مینیاتوری و قالیچه ای و گلیم های سفره کردی در ابعاد کوچک و بزرگ و سفارشات انجام میدهد این مجموعه دارای پروانه کسب و مجوز غیر متمرکز از اداره صنعت و معدن و پروانه اشتغال از اداره صنایع دستی و میراث فرهنگی است این شرکت محصولات خود را در نمایشگاههای بین المللی در تهران واستان خراسان شمالی و در دو نمایشگاه خارجی در کشور عراق در شهرهای بغداد که در سال۹۶بود بصورت نمادین شرکت داشت و در سال۹۸ در نمایشگاه سلیمانیه به همکاری شرکت شهرکهای صنعتی شرکت داشت نقشه های فرش ترکمنی تولید داریم و نقشه های ذهنی بافت در استان خراسان شمالی تابلو فرشهای بسیار نفیس و زیبا که هنر ایرانی را به تمام جهان نشان خواهد داد

گالری عکس

درباره یاس
شناخت فرش اصل و تقلبی
قیمت فرش دستباف چقدر است؟
تفاوت فرش دستباف و ماشینی
مراحل بافت فرش دستباف
آشنایی با فرش دستباف
نحوه شستن فرش دستباف
  • 09909811507
  • خراسان شمالی - بجنورد - پارکشهر کوچه شهید ایزدخواه
  • info@yascarpet.com